Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 listopada 2018
Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
29 października, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Mirosław CIESIELSKI wziął udział w Powiatowych Obchodach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystościach uczestniczył Prezydent RP Andrzej DUDA.


Rozpoczęły się one mszą św. w Kolegiacie pw. Wszystkich Świętych, pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby.

Poczty sztandarowe i zaproszeni goście przemaszerowali na Kolbuszowskim rynek w asyście Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. Następnie, po oficjalnym przywitaniu oraz przemówieniu Prezydenta, miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odśpiewano Hymn Państwowy. Kolejnym punktem Powiatowych Obchodów było wbicie pamiątkowych gwoździ do Tarczy Niepodległościowej. Pamiątkowe gwoździe wbił m.in. Prezydent RP.  Odczytanie Apelu Pamięci i salwa honorowa poprzedziły złożenie wieńców przed pomnikiem poświęconym „Żołnierzom i bohaterom  walczącym i poległym za wolność, niepodległość i suwerenność Ojczyzny”.

Po zakończeniu spotkania w Kolbuszowej, Prezydent udał się do Strzyżowa, gdzie złożył wieniec przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu św. Michała.

Dołączona galeria zdjęć: Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu
Legionów 25
39-300 Mielec
tel. 261156555
fax. 261156509
wkumielec@ron.mil.pl